ATM Periyodik Bakım

Hedeflerimiz Banner

ATM Periyodik Bakım

Periyodik bakım 3 ile 6 ayda bir bakımının yapılması gerekir. Periyodik bakım diagnostik ekran ve kontrol panelleri üzerinden yapılır. Özellilikle ATM’lerde en büyük sorun kredi kartının yutulmasıdır. Bunun önlenmesi için kredi kart haznesinin periyodik bakımı yaparken teknisyen tarafından kredi kartı alan haznesi değiştirilir.

Ayrıca kredi kartını koyduğunuz zaman mekanizma aşağıya indirir. Okuyucu taramasından geçirilir. Bunu yapan bir çip vardır. Bu periyodik bakımı sırasında bu çip yeni bir cip ile değiştirilir. Tuş aksanlarını bir ince fırça yardımıyla temizlenir.

ATM içerisinde bulunan para sayma mekanizmasının temizliği çok önemlidir. Periyodik bakım yapıldığı zaman dezenfekte yardımıyla temizlenmesi gerekir. Ayrıca sağ tarafında güç kaynakları bulunmaktadır.

ATM Periyodik Bakım Hizmetine Gözat…

ATM Temizlik
ATM Periyodik Bakım

ATM Periyodik Bakım Neden Önemlidir?

ATM’lerin periyodik bakımı çok önemlidir. Seyrek aralıklarla kontrol edilmesi ve bakımın yapılması gereklidir. ATM’nin içerisindeki bileşenlerin doğru çalışması ve mekanik aksakların komutunu doğru şekilde vermesine hizmette aksamaların önüne geçilmesine olanak sağlar. Para alma ve verme haznesinin bakımı da müşteriyi zora sokmaması için önemlidir.

Barkod okuma ve sahte para olup olmadığını okuyan hazneyi 2 ay da bir bakımının yapılması gereklidir. Böylelikle sahte parayı ya da yırtılmış paraları ATM’lerin kabul etmemesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca içerisinde bulunan kamera ve alım cihazlarının da bakım sırasında yenilenmesi son derece önemlidir. Böylelikle hırsızların çalmasının önüne geçilir.

Elektrikler kesildiği zaman ATM işlemi yarıda kalmadan devam etmesine olanak sağlar. Bunların bataryalarının değişmesi gereklidir. Periyodik bakımlarını uzman kadromuzla güvenli bir şekilde yapmaktayız.

Periyodik Bakım Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Periyodik bakım yapılırken mutlaka uzman ekip ve mekanik bölümden mezun olan teknisyen tarafından bakımı yapılması gerekir. ATM’lerin küçük beyinciği denildiği diagnostik ekranı iyi okunması gerekir.

Sorunlar ve arızalar bu ekran üzerinden görülür. Eğer bakımı sırasında arıza olan, aksayan parçaları dikkatli ve güvenli bir şekilde yapılması gerekir. Arıza tespiti yapılmadığı takdirde ise yurt dışı mekanik mühendislerle irtibat kurulması gerekebilir.

Güç kablosunun batarya kısmını düzgün bir şekilde konumlandırılması iç panellerinin elektrik kesimi sırasında yanmasın önüne geçer. Siz de periyodik bakım için firmamızdan bu konuda destek alabilirsiniz. Uzman çalışanlarımız ile sizlere profesyonel güvenli bir şekilde destek sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir